Blog

İNEGÖL MOBİLYASI

İnegöl Mobilyasının geçmişi, yüzyıl öncesine, 1900’lü yılların başına dayanır.

O yıllarda İnegöl’ün etrafının ormanlarla kaplı oluşu, ağacın kereste atölyelerinde işlenip kalas halini alarak yurt içinde ihtiyacı olan yerlere nakli ile başlamış, Cumhuriyet’in kurulduğu yıllarda da kerestecilik, yumurta sandığı, at arabası imalatı, daha sonra sandalye ve koltuk imalatları yerini günümüzde son teknolojik imkânların, makinelerin kullanıldığı bir döneme bırakmıştır.

Ağaçlarla uğraşmak zamanla ana kaynağımız haline gelmiştir. İnegöl coğrafi konum itibariyle Ankara/Bursa karayolu üzerinde bulunması nedeniyle mobilya sanayi bölgemize her gün ziyaretçi ve müşteri olarak gelen halkımızın ilgisini çekmektedir.

İnegöl mobilyasının bugünkü ekonomiye katkısı azımsanmayacak kadar büyüktür. Kurulduğu yıllarda parmakla sayılabilecek kadar az olan mobilya imalatçıları bugün 4000 dönüme yakın kurulu alan üzerinde 4500 civarı iş yerinde üretilen mobilyaların çeşitleri ve modelleri oldukça zengindir. Bunların çeşitlerini sıralamak istersek Modern, Klasik, Avangard, Luxury, Country tarzda koltuk takımları, yatak odası takımları, yemek odası takımları, oturma grupları, çeşitleri oluşturmaktadır.

İnegöl Mobilyası, başta İnegöl olmak üzere Türkiye ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde satılmaktadır.

İnegöl Mobilyasının perakende satışının yapıldığı mobilya imalatçılarının ve mobilya mağazalarının bulunduğu bir cadde AVM tarzında kümeleşen Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi birde kapalı AVM tarzında Mobiliyum alışveriş merkezi bulunmaktadır. İnegöl Mobilyası satışı yapan Mobilya mağazaları Türkiye’nin her yerine ürün teslim etmektedir. İnegöl Mobilyası Türkiye’nin parlayan yıldızıdır. İhracatını her gün arttıran İnegöl mobilyacısı ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.