koltuk önerileri
Blog

Oturma Odasına Özel Koltuk Önerileri

Evde en çok anlam yüklenen alanlardan biri de oturma odaları kuşkusuz. Hayatın akışı ve alışkanlıklara göre şekillenen oturma odaları, kimi için günün yorgunluğunu atıp dinlendiği, kimi için de misafirlerini ağırladığı fonksiyonel bir alan. Farklı kullanım tercihlerine göre oturma odalarına özel koltuk önerileri senin için derledik.

Keyif ve Konfor Bir Arada

Bu alanı oluştururken odanın metrekaresiyle birlikte, ne amaçla kullanacağını da hesaba katmalı ve koltuk seçimini ona göre yapmalısın. Örneğin ayaklarını uzatarak dinlenmek veya sırtını yaslayarak kitap okumak istiyorsan, geniş oturumlu ve fonksiyonel tekli koltuk tercih edebilirsin. Film izlemek veya oyun oynamak içinse rahatlığı ile ön plana çıkan fonksiyonel köşe takımını seçebilirsin.

Kalabalık Ailelere ve Misafirlere Özel

Misafir ağırlamayı seviyor veya evini aile üyeleriyle paylaşıyorsan, yataklı koltuk kullanarak hem yatak hem koltuk seçeneğini aynı anda değerlendirebilirsin. Depolama alanlarıyla hayat kurtaran sandıklı ve yataklı kanepeler de oldukça kullanışlı.

viola koltuk takımı

“Az Çoktur”

İhtiyaç ve beklentilerini belirledikten sonra, “az çoktur” felsefesini benimseyerek natürel renklerin hakim olduğu alanlar yaratabilirsin. Nefes alan ve kolay temizlenebilir kumaşları, masif ahşapla kombinleyerek gözünü ve ruhunu yormayan bir oturma odası tasarlayabilirsin. Ayrıca mekanı yeşil bitkilerle destekleyerek pozitif bir hava yaratabilirsin.

asos mavi koltuk takımı

Divanse.com’un senin için seçtiği koltuk takımı kategorimize göz atabilirsin.