Blog

Yatak Odasında Şıklık

Yatak odaları, çoğunlukla evlerin diğer odalarına kıyasla ihmal ettiğimiz odalardır. Dekorasyonuna dikkat etmesek de insan psikolojisini etkilediği zaman önem taşımaktadır. Günün dinlenme gibi bir zamanını geçirdiğimiz için hem rahat hem de şık olması gerekmektedir. Peki, yatak odasında şıklık nasıl elde edilir? Oturma odaları ya da salonlar evlerin vitrinidir. Dekorasyonla ilintili ve ilgili olan tüm fikirler bu odaya yoğunlaştırılır. Yatak odaları ise genellikle ikinci planda kalır. Oysa yatak odalarının rahat ve aynı zamanda şık olması yaşam kalitesi üzerinde etkisi bulunur. Yatak odaları yalnızca yattığımız, dinlendiğimiz bir yaşam alanı değildir. Uyumaya yakın ya da uyandığımız esnada gördüğümüz şeyler gün içerisinde ruh halimizi belirler. Yatak odalarında şıklık yaratmak için pek çok fikir bulunmaktadır.

 

Mobilyalar Bütün Havayı Değiştirebilir

Tek bir mobilya dahi; mevcut odadaki bütün ruhu değiştirme gücünü elinde bulundurur. Bazı zamanlarda tek bir parça ve küçük bir eklenti yeterlidir. Modern bir yatak odasına şıklık katmak için ahşap işçiliğine sahip ürünler kullanabilirsiniz. Spor bir oda için de yine ahşap ve ahşap görünümlü mobilyalar ideal bir şıklık yaratmaya yardım edecektir. Spor bir oda yerine daha şık tasarım isteyenler için de özellikle gümüş ve altın yansımalı dekorasyon ürünleri önerilmektedir. Ancak son zamanlarda çok sıradanlaşmaya başlayan bu önerilere ayna kullanımı eklendi. Farklı büyüklükte ve şekillerde aynalarla muhteşem bir değişim sağlayabilirsiniz.

Yaratıcı ve Basit Aydınlatma Çözümleri

Geçmiş zamanlarda her evde iki temel aydınlatma yöntemi bulunmaktaydı. Bunlardan biri; yalnızca bir duydan sarkma özelliği bulunan klasik ampullerden ibaret olan aydınlatmalardı. Diğeri ise; gösterişli ve büyük avizelerdi. Şimdi ise, bu iki aydınlatma arasında kalan ve sayısız çeşidi bulunan aydınlatma elemanları ön plana çıkıyor. Üstelik birkaç farklı aydınlatmayı bir arada kullanarak odanın havasını da baştan aşağı biçimde değiştirebilirsiniz.

Asimetrik ve Simetrik Raf Gruplarıyla Şık Bir Görünüm

Yatak odalarında gereksiz aksesuar ve eşya bulundurmak da yaşam kalitesini düşünüyor. Minimalizm üzerine kafa yoran pek çok uzman sadeliğin insan psikolojisi üzerinde olumlu etki yarattığını belirtiyor. Bu sadelik sevdiğimiz eşyalardan tümüyle kurtulmak değildir. Sevdiğimiz, ilgi duyduğumuz eşyaları yatak odalarında rahatlıkla bulundurabilirsiniz. Özellikle başucu kitapları denilen, çok sevilen kitapları simetrik ya da asimetrik olarak raflara dizerek çok şık bir etki yakalayabilirsiniz.

70 products

Yatak Odası Takımları

Ürünleri İncele