Blog

Yeni Ev Kuracaklara 6 Önemli Dekorasyon Önerisi

Yeni evli çiftlerin önünde uzanan yeni sorumluluklar ve ortak bir yaşam… Yeni ev sahibi olacakların ise heyecan ve kararsızlık dolu günler. İşte bu önemli günlerde filizlenen yeni bir yaşam alanı fikri, zevkleriniz doğrultusunda şekillenmeli. Konfor ve zarafeti ortak alanlarınıza taşımanıza yarayacak, evinizin dekorasyonuna yardımcı olacak 6 önemli dekorasyon önerisi ile karşınızdayız.

Tarzınızı Yansıtın

Yeni evinizin dekorasyonu için mobilya seçmeye başlamadan önce yaşam alanlarınızın tarzını belirleyin. Bu sayede mobilya seçiminde yaşayacağınız kararsızlıkların önüne geçmiş olursunuz. Yaşam alanlarınız rahat mı yoksa gösterişli mi? Modern mi yoksa geleneksel mi? Buna göre karar vermeli ve bu kararınız doğrultusunda mobilya seçimlerinizi yapmalısınız.

Doğru Seçimler İçin Evinizin Ölçüleri Çok Önemli

Kendinize ait eviniz varsa hem dekorasyon konusunda çekinmeden evde tadilat yapabilir, hem de kalıcı ve eve uygun mobilya alabilirsiniz. Ancak eviniz kiralık olacaksa mobilya seçimi ve dekorasyon planlaması yapmadan önce evi tutun. Daha sonra evin tüm odalarını ölçüp, bir kroki çıkarın. Bu ölçüler ve kroki mobilya seçimlerinize fazlasıyla yardımcı olacak. Mobilyaların boyutları, evde konumlandırılacakları noktalar, evdeki kapılardan kolayca geçebilmeleri gibi detayları göz önünde bulundurmayı unutmayın!

İhtiyaç Listesi Hazırlayın

Hoşunuza giden bir dekorasyon önerisi gerçekte eviniz için uygun olmayabilir. Bu sebeple öncelikle her odanız için gerekli olan mobilya ve eşyaları listeleyin. Örneğin; oturma odası için oturma grubu, TV ünitesi ve yemek odası takımı, mutfak için buzdolabı, fırın gibi öncelikli beyaz eşyalar, banyo için dolap ve kabin; yatak odası için komidin ve şifonyer gibi her evin olmazsa olmazı parçalarını belirleyin. Renk ve tarzınızı belirledikten sonra mobilya seçimini yapmanız odalarda boş kalan alanları nasıl değerlendireceğiniz ve dekorasyonunuzu zenginleştirecek aksesuarların seçimi gibi konuları kolaylaştıracaktır. En önemli parçaları bir araya getirdikten sonra zevkinize göre istediğiniz detayı kullanabilirsiniz.

Oturma Alanlarınızda Konforu Yakalayın!

Ön hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra sıra geldi yaşam alanlarınızı ayrı ayrı ele almaya. Divanse Mobilya’nın Koltuk Takımları ile salonlarınız ve oturma odalarınız için hem rahat, hem de gösterişli mobilya seçimleri yapabilirsiniz.

Misafirlerinizi ağırlayacağınız yeni evinizde uzun sohbetler edeceğiniz şık ve rahat sofralar için yemek odası takımı seçiminiz çok önemli. Masanızın yüksekliği, sandalye seçimi gibi konularda dikkatli olun, bacak hizanızda bulunan bir masada ne kadar rahat edebilirsiniz? Eğer küçük bir yemek odasına sahipseniz açılır yemek masası tercih etmeniz hem rahat bir gezinme alanı sağlar, hem de kalabalık misafir gruplarını ağırlamanıza yardımcı olur.