Blog

Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Çatı katını sana özel ve kullanışlı bir yaşam alanına dönüştürecek dekorasyon önerileri Divanse’de. Çatı katı dekorasyonu için pratik fikirleri hemen keşfet!

İşlevsel ürün tercihlerin ile çatı katında hayatı kolaylaştır

Küçük yaşam alanlarının depolama ihtiyacını gidermek için işlevsel ürün seçimlerinde bulunabilirsin. Dar çatı katı dekorasyonu için çekmeceli, askılıklı ve raf modüllü ürünler tercih edebilirsin.

çatı katı dekorasyonu
Görsel Kaynak: Pinterest

Çatı katını yatak odası olarak kullanıyorsan, tarzını tamamlayacak bazalı bir karyola seçerek, yer kaplayan kişisel eşyalarını saklayabilirsin.

Çatı katında sıcak ve konforlu bir atmosfer oluştur

Rahatlığıyla içini ısıtacak bir çatı katında, pencereden manzara seyretme fikrine ne dersin? Sıcak ve konforlu bir atmosfer için yumuşak dokulu post veya halılar, kadife kumaşa sahip koltuklar ve bej tonlarında perdeler tercih edebilirsin.

çatı katı dekorasyonu
Görsel Kaynak: Pinterest

Doğal malzemelerin kullanıldığı masa ve sandalyeler, sıcak tonlarda seçeceğin bir tablo, kırlent ve koltuk şalı gibi ürünler, ahşap çatı katı dekorasyonunu tamamlamana yardımcı olabilir.

Doğanın enerjisini çatı katı dekorasyonunda hisset

Çatı katına doğanın arındırıcı, dinlendirici ve yenileyici enerjisini taşımaya ne dersin? Bitki kullanımı, kendini daha iyi ve zinde hissetmeni sağlayacak. Çatı katı ev dekorasyonunda doğal veya yapay ev bitkilerini tercih ederek kendi habitatını yaratabilirsin.

çatı katı dekorasyonu
Görsel Kaynak: Pinterest

Doğanın çeşitliliğinden ilham alan desen, baskı ve işlemelere sahip ürünlere yer vererek huzurlu bir ortam oluşturabilirsin.

Hobilerin için özel bir köşe yarat

Hobilerine odaklanmanı sağlayacak en önemli etkenlerden biri de içinde bulunduğun mekanlardır. Tüm karmaşadan uzaklaşıp, kendi dünyana yolculuk yapacağın bir çatı katı dekorasyonuna sahip olmak ister misiniz? Keyifli bir okuma köşesi oluşturmak istiyorsan, kitap koleksiyonunu sergileyebileceğin şık bir kitaplık seçebilir ve konfor seviyeni maksimuma çıkaracak yumuşak oturumlu bir berjer tercih edebilirsin. Sehpalı bir lambader ile sehpa ve aydınlatma seçeneğini bir arada değerlendirebilirsin.

çatı katı dekorasyonu
Görsel Kaynak: Pinterest

Işık ve yansımalar ile mekanı büyüt

Açık ve pastel tonlardaki duvar boyaları, ışığı yansıtarak mekanın daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır. Duvar rengin ile kontrast tonlarda ürün seçimleri yaparak, küçük çatı katını olduğundan daha büyük gösterebilirsin. Geniş mekan algısı yaratmak için aynalardan da yararlanabilirsin.

Sarkıt veya avize kullanımına ek olarak abajur, lambader gibi destekleyici ürünler seçerek, çatı katında aydınlık bir atmosfer yaratabilirsin.

İnegöl Mobilya İnstagram