Blog

Dekorasyonun Kahramanları: Orta Sehpalar

Yaşam alanlarını oluştururken ana unsurlar gibi tamamlayıcı parçalara da oldukça iş düşüyor. Orta sehpalar da dekorasyon stilimizi tamamlayan en önemli parçalardan biri. Doğru tasarlanmış ve doğru konumlandırılmış sehpalar, ev stiliyle bir uyum içinde olduğunda yaşam alanlarındaki odak noktasını tamamen değiştirebiliyor. Sen de stil sahibi bir orta sehpa dekorasyonu elde etmek istersen, Divanse.com’un senin için seçtiği sehpalara göz atabilirsin.

ramsey koltuk takımı

1. Mekana uygun bir orta sehpa seç

Doğru bir orta sehpa seçimi için öncelikle alanına uygun bir tercih yapmalısın. Bunun için önünde durduğu koltuğun üçte ikisi ölçüde olan bir orta sehpa tercih etmeye dikkat edebilirsin. Eğer küçük bir alana sahipsen, odanı daha ferah gösterecek cam bir orta sehpa tercih edebilirsin. Evine biraz daha sıcaklık katmak istersen de masif orta sehpalar doğru tercih olacaktır.

Afrodit Orta Sehpa

2. İşlevsel tasarımlar tercih et

Salonuna şıklık katarken aynı zamanda misafirlerini de kolayca ağırlamana yardımcı olacak orta sehpa setlerini tercih edebilir, ayrılan parçalarını aynı zamanda zigon ya da yan sehpa olarak da değerlendirebilirsin.

3. Doğru renk ve formdaki orta sehpalar ile stilini tamamla

Seçeceğin orta sehpanın malzemesi ve ölçüsü kadar formu da oldukça önemli. Eğer köşe koltuk takımın varsa, dikdörtgen formda bir orta sehpa tercih edebilirsin. Ayrıca kübik formdaki sehpalar da köşe koltuğun ile gayet uyumlu duracaktır. Sehpa renginin bulunduğu mekandaki baskın renkle uyumlu renkte olmasına dikkat edebilir ya da kontrast renkler tercih edebilirsin.

delon orta sehpa

4. Dekoratif objelerden destek al

Orta sehpa dekorasyonunu tamamlarken dekoratif objelerden destek alabilirsin. Sevdiğin dergiler, farklı boyutlardaki şamdanlar, rengarenk çiçeklerle süslenmiş vazolar… Daha romantik bir tasarım içinse kozalak ya da kuru dallarla orta sehpa şıklığını tamamlayabilirsin.

Divanse’nin size özel daha fazla sehpa modelini inceleyebilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir