koltuk renkleri
Blog

En Çok Tercih Edilen Koltuk Renkleri 2021

Hayalindeki oturma odasını tasarlarken, dekorasyon stiliyle beraber kullanacağın renklere de dikkat etmelisin. Doğru renk seçimi sayesinde mükemmel uyumu yakalayabilir ve şık bir atmosfer yaratabilirsin. Renk seçimi yaparken, oturma odalarının başrolündeki koltuk takımlarını da unutmamalısın. 2021’in dekorasyon trendlerine ayak uydurmak istiyor ama hangi renk koltuk takımı seçeceğine karar veremiyorsan, bu yazımız tam sana göre.

Yıllardır Modası Geçmeyen: Yeşil Renk Koltuk Takımı

Dengeyi ve ahengi simgeleyen yeşil, modası geçmeyen koltuk takımı renkleri arasında yer alıyor. 2020 koltuk renklerine baktığımız zaman tek renkten ziyade iki, hatta üç rengin kombinlendiğini söyleyebiliriz. Ancak bu yıl, aynı rengin koyu ve açık tonları birlikte kullanılıyor. Yeşil koltuk takımlarının da apayrı ve zamansız bir havası olduğu kesin.

Her Dönemin Favorisi: Mavi Koltuk Takımı

Mavi koltuk takımları, hemen hemen her dönemin en çok satan ve oturma odası kombinlerinde sürekli tercih edilen koltuk takımları arasında yer alıyor. Özellikle koyu mavi ve tonları, mobilyada kiri belli etmediği için sıkça tercih ediliyor. Fakat koltuk kumaş renkleri arasında seçim yaparken koyu maviyi tercih etmeyi düşünüyorsan, oturma odanın yeterince geniş olduğundan emin olmalısın. Aksi halde yaşam alanın çok dar ve sıkışık gözükecektir.

Tüm Renklerle Uyumlu: Kiremit Koltuk Takımı

Kiremit renginin en çok tutulan koltuk rengi olmasının sebeplerinden biri de, çoğu renk ile uyum sağlamasıdır. Kiremit rengi koltuklarınla birlikte istediğin her rengi dekorasyonunda kullanabilirsin. Kir göstermediği için günlük kullanım için çok uygundur. Ayrıca siyah, lacivert ve koyu gri gibi en çok tercih edilen koyu renklerin arasında, yaşam alanını boğmayan tek koltuk rengidir.

Modern ve Kullanışlı: Gri Koltuk Takımı

Gri, çoğu renkle uyum sağladığı ve rahatça kombinlenebildiği için en çok tercih edilen 2021 koltuk renkleri arasında yer alıyor. Sen de koltuk takımı rengine karar veremediysen, gri ve tonlarını alternatiflerin arasına kesinlikle koymalısın. Kir göstermeyen kullanışlı bir koltuk istiyorsan, koyu gri hayat kurtaracaktır.

Blog yazımızdan ilhamla koltuk rengine karar verdiysen, sıra favori koltuk modelini seçmeye geldi! Yılın en trend dekorasyon renklerine ayak uyduran stil sahibi koltuk takımlarını divanse.com‘da keşfedebilirsin.