Büyük Salonlar İçin Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Blog

Büyük Salonlar İçin Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kuşkusuz, evimizde en çok kullandığımız alanlardan biri salonumuzdur. Uzun saatler vakit geçirdiğimiz ve günün yorgunluğunu attığımız bu alanı, büyüklüğü ve şekline göre doğru dekore etmek çok önemlidir. Büyük salonunu hem şık hem de işlevsel bir hale getirmenin inceliklerini merak ediyorsan, önerilerimizle Divanse ürünlerini inceleyebilirsin.

Büyük Salonlar İçin Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Koltuk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Salonunu ferah ve daha kullanışlı bir hale getirmek istiyorsan, mobilya seçerken köşe koltuk takımlarını tercih edebilirsin. Köşe koltuğunu duvarın uzun kenarına konumlandırabilir veya salonun ortasına yerleştirebilirsin. Aynı zamanda salonunu yemek alanı ve oturma alanı olarak da ikiye bölebilirsin. İki alan arasındaki geçişi kolaylaştırmak için yuvarlak hatlara sahip ürünler tercih edebilirsin.

soft köşe takımı

Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bir diğer önemli nokta ise renkler. Açık tonlarda bir duvar boyası ve koltuk takımı ile ferah bir ortam yaratabileceğin gibi; zıt renkler kullanarak mobilyaları ilgi odağı haline getirebilir ve dikkatleri farklı bir yöne çekebilirsin.

büyük ev dekorasyonu

Yemek Odası Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yemek masası tercihini ise dikdörtgenden yana kullanmalısın. Yemek alanında yer kazanmak için işlevselliği ile öne çıkan açılır-kapanır bir yemek masasını tercih edebilirsin. Yemek alanını kapıya yakın konumlandırarak da mutfaktan salona geçişi kolaylaştırabilirsin.

büyük salonlar için ev dekorasyonu

Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Büyük bir salonu daha büyük ve ferah göstermek için en büyük yardımcın aynalar, lambaderler ve bitkiler olacaktır. Aynalar ile salona derinlik katabilir, farklı aydınlatmalar ile ortamın havasını değiştirebilirsin. Ayrıca kullanacağın bitkilerle de salonuna doğal bir dokunuşta bulunabilirsin.

büyük salonlar

Koltuk takımından sehpaya, yemek masasından aksesuara, büyük salon dekorasyonunda hayatını kolaylaştıracak tüm ürünleri divanse.com‘da keşfedebilirsin!