Blog

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mobilya alırken nelere dikkat edilmeli? “ sorusu yeni evleneceklerin ya da evini yenileyeceklerin en çok merak ettiği konular arasındadır. Bu yazımızda ise Divanse Ev Mobilyaları olarak bu sorunun tüm cevaplarını sizlere açıklayacağız. Mobilya alırken hem evinize hem cebinize uygun tercihler yapmak için nelere dikkat edilmeli?

Mobilya alırken nelere dikkat edilmeli

1. Mobilyanın Dayanıklılığı

Mobilya alırken ilk olarak tasarımdan çok mobilyanın dayanıklılığı önemlidir. Yeni evlenmenin ya da evini yenilemenin vermiş olduğu heyecanla dayanıklılığı es geçip tasarıma odaklanan birçok insan bu tercihlerinden dolayı pişmanlıklarını dile getiriyor. Eğer mobilyanızın kullanım ömrü uzun olmayacaksa, evinize çok yakışıyor olmasının bir anlamı kalmıyor. Bu yüzden mutlaka dikkat edilmeli diye vurguladığımız ilk seçenek, dayanıklı mobilyalar almanızdır.

mobilya alırken nelere dikkat edilmeli

2. Rahatlık

Mobilyalarınızın rahatlık seviyesi, gün içerisindeki davranışlarınızı da doğrudan etkilemektedir. Son derece rahatsız olan koltuk takımları ya da yatak odaları ile gününüzü berbat etmek istemezsiniz. Dinlenme hakkınızı elinizden almaya çalışan mobilyalardan uzak durmakta fayda var. Aksi halde sinir küpüne dönüşebilirsiniz. Enerjik bir sabaha uyanmak ya da televizyon karşısında sefa sürmek için Divanse.com ürünlerine göz atabilirsiniz.

3. Kullanım Özellikleri

Günümüzde mobilyaların kullanım özellikleri hemen hemen tüm ürünlerde artmaya başladı. Koltuklar istenilirse yatak olabiliyor hatta berjerler 360 derece dönebilme özelliğine sahip olabiliyor. Mekanizmalı ürünlerde sorun yaşayacağını düşünen birçok insan yatak özelliği olmayan koltuk takımlarına yöneliyor.

Hayatımızı kolaylaştıran teknolojinin mobilya sektörüne de dahil olmasıyla birlikte motorlu koltuklar bile üretilmeye başlandı. Güç gerektirmeden tek bir tuşla kanepenizi yatak haline getirebiliyorsunuz.

mobilya alırken nelere dikkat edilmeli

4. Kumaş Kalitesi ve Renk Uyumu

Mobilya alırken kumaş kalitesi ve renk uyumu en çok dikkat edilen konudur. Hatta o kadar dikkat ediliyor ki bu seçenek ilk madde de bahsettiğimiz dayanıklılıktan bile önce geliyor. Biz mobilya alırken dikkat edilmeli dediğimiz detayları, olması gereken sırasıyla size aktarmaya çalışıyoruz. Tabi son söz her zaman sizindir.

Duvarlarınızla ya da evinizde dekor amaçlı kullandığınız süs eşyalarınızla uyum içinde olacak bir renkte kumaş tercih etmelisiniz. Çok gergin ya da çok esnek kumaşları tercih etmemelisiniz. Çok gergin kumaşlar, kolayca yırtılabilir. Çok esnek kumaşlar ise ürünlerinizde sarkma ya da bol bir görünüm haline getirebilir. Bunu deneyimlemenin en iyi yolu kanepenize oturup kalktıktan sonra kumaşın aldığı görüntüyü kontrol etmelisiniz. Eski haline mi dönüyor? Yoksa esnek mi kalıyor? Gözlemleyin.

5. Termin (Üretim) Süresi

Eğer düğün yapacaksanız düğünden 2 ay önce mobilya seçmiş olmalısınız. Aksi takdirde Termin (üretim) süresi düğününüze yetişmeyebilir ve en güzel gününüz mobilyalarınızı düşünmekle geçebilir. Termin süremiz çok kısa diyen firmalar olabilir ama üretimde yaşanacak en ufak aksaklık sizi dert ve tasa sahibi yapabilir.

Huzurunuzu ve en güzel gününüzü mobilyalarınızı düşünerek kaçırmamalısınız. Siz siz olun mobilyalarınızı erkenden seçmeye çalışın.

 

Artık Divanse Ev Mobilyaları Online Mağazamızda ya da Yerel Mağazamızda Mobilya Seçmeye Hazırsınız!

Keyifli alışverişler dileriz.

Mobilya alırken dikkat edilmesi Gerekenler, Mobilya yaptırırken nelere dikkat edilmeli, Mobilya alışverişinde dikkat edilmesi Gerekenler, Mobilya alacaklara tavsiyeler, Mobilya alırken dikkat, Ev eşyası alırken dikkat edilmesi gerekenler konularını içermektedir.