Mobilyalar Duvara Nasıl Sabitlenir ?
Blog

Mobilyalar Duvara Nasıl Sabitlenir?

Bebekler ve küçük çocuklar etrafındaki her şeyi merak ederler. Yürümeye yeni başlayan bebekler eşyaların üzerlerine tırmanmayı severler. Çocuklarınızı ev mobilyalarınızdan nasıl koruyacağınızı açıklayacağız. Mobilyalar duvara nasıl sabitlenir?

Mobilyalar Duvara Nasıl Sabitlenir?

Dolapları ve Çekmeceleri Duvara Sabitlemek İçin L Aparatlar Kullanın

Herhangi bir hırdavattan ya da yapı marketten L şeklinde aparat alabilirsiniz. L şeklindeki aparatlar genellikle vidaları ile birlikte satılır. Eğer vidaları yok ise satın aldığınız yerden doğru vidayı seçmek için yardım isteyin.

Mobilyalarınızı Duvara Sabitlemeden Önce Düz Olduğundan Emin Olun

Mobilyalarınızın sarsılmaması için olabildiğince düz bir şekilde duvara sabitleyin.

Daha fazla güvenilir bir yaşam alanı için küçük bir dolabınız bile olsa en az iki adet mobilya sabitleme aparatı kullanın. Mobilyalarınızı olabildiğince duvara doğru yaslayın.

Mobilyalar Duvara Nasıl Sabitlenir?

Mobilyalarınızı duvara sabitlemek için elektrikli matkap, tornavida, su terazisi, mobilya sabitleme aparatı ve isteğe bağlı olarak kulağınızın arkasına koymanız için bir kurşun kaleme ihtiyacınız vardır.

Mobilyaları Neden Sabitlemeliyiz?

Daha güvenilir bir yaşam alanı için mobilyalarımızı sabitlemeliyiz. Tırmanmayı seven küçük çocuklarımızın can güvenliği ve herhangi bir doğal afet sırasında mobilyaların üzerimize düşmesini engellemek için mobilyalarımızı sabitlemeliyiz.