tv ünitesi dekorasyon fikirleri
Blog

TV Ünitesi Dekorasyon Fikirleri

Özellikle salon ve oturma odalarının vazgeçilmezi olan TV üniteleri, dekorasyonda büyük önem taşıyor. Vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz oturma odalarında uzun saatler boyunca baktığımız tek yer, kuşkusuz televizyonumuzun bulunduğu alan. Sen de Divanse ile TV ünitesi dekorasyon önerilerine göz atarak, oturma odanın havasını dilediğin gibi değiştirebilirsin.

tv ünitesi dekorasyon fikirleri

Eğer televizyonunu duvara monte ettiysen, etrafına renkli tablolar asarak veya duvarı dekoratif çerçevelerle süsleyerek televizyon ekranını gizleyebilirsin. Bu sayede televizyonunun bulunduğu duvar daha canlı ve zengin gözükecektir.

TV ünitesi dekorasyonu, yalnızca duvardan ibaret değildir. Ünitenin etrafına yerleştireceğin dekoratif objeler, ışıklar, ev bitkileri veya sepetler ile TV ünitesi aksesuarlarını çeşitlendirebilirsin. Duvar renginde gri tonlarını tercih ederek alanı modernize edebilirsin.

Dekorasyonuna rustik dokunuşlarda bulunmak için ceviz TV ünitesi tercih edebilirsin. Ahşap dokusuyla oturma odana sıcak bir hava katacak bu TV ünitesini çeşitli aksesuarlar ile tamamlayarak, ortamdaki rustik etkiyi artırabilirsin.

Taş duvar kaplamaları ile TV ünitesinin zeminini hareketlendirebilirsin. Taş kaplama sayesinde tek duvarını diğer duvarlardan ayırabilir ve televizyonunu da duvara monte ederek ortama farklı bir hava katabilirsin. Geometrik ve kabartmalı duvar desenleri ile pastel tonlar, oturma odanın atmosferini tamamen değiştirecektir.

TV ünitesi dekorasyonunda çıta kullanımı bu yılın trendleri arasında yer alıyor. Duvarının ölçülerine göre yatay, dikey veya çapraz olarak çıtalar yerleştirebilir ve oturma odanda modern bir görünüm elde edebilirsin.

Dar bir alanın varsa, TV ünitesinin iki yanını veya tek yanını depolama alanı olarak kullanarak yer kazabilirsin. Kitaplıklı TV ünitesi kullanımı, kitapların ve dekoratif objelerin için alan sağlarken, depolama işlevini de yerine getirecektir. Raf aralarına koyacağın küçük aksesuarlar ile televizyon alanını renklendirebilirsin.

Oturma odanın dekorasyonunu yenilemeyi planlıyorsan, her zevke hitap eden TV ünitesi modellerinin yer aldığı divanse.com‘a göz atmayı unutma!