Yemek Odası Takımı Seçiminde Dikkat Edilecekler
Blog

Yemek Odası Takımı Seçiminde Dikkat Edilecekler

Bir yaşam alanının en önemli bölümlerinden biri yemek odası takımıdır. Keyifli anlara eşlik eden sofraların kurulduğu yemek odaları için ipuçlarını Divanse Blogumuzda sizlerle paylaşıyoruz.

Açılabilir masa ve sandalyelerde değiştirilebilir kumaş seçeneği 

Yemek masasının açılabilir olması misafir ağırlamayı sevenler için doğru bir tercih. Sandalyelerde kullanılan kumaş salon takımı ile uymuyor ise kumaşı değiştirilebilir sandalyelerle istediğin stili yakalayabilirsin. Kumaş değişimli sandalye seçenekleri ile doğru renk ve kumaş dokusunu seçerek yemek odanı istediğin görünüme kavuşturabilirsin.

Ahşap türü-dokusu-stili 

Mobilya seçiminde doğal mdf kaplama ve masif dokulu ürünlere göz atabilirsin. Ceviz ve meşe tonları bohem stile daha çok uyum sağlıyor. Ceviz tonlarının hakim olduğu yemek odalarına yeşil, turuncu ya da hardal tonlarında sandalye kumaşları ekleyerek estetik bir görünüm elde edebilirsin.

Ayna kullanımı

Dekorasyonda en fazla kullanılan objelerden biri de aynalardır. Yemek odası dekorasyonunda tek parça veya çok parçalı ayna kullanarak ferah bir görüntü elde edebilirsin. Küçük yemek odalarında alanı daha geniş göstermek için ayna düzenlemesi yapmak doğru bir tercih. Yemek odasında bulunan mobilyaların keskin hatlı ve koyu renkte ise yuvarlak bir ayna ile ortamı yumuşatabilirsin.

Salon ve yemek odasının uyumu

Salon ve yemek odası takımının birbirinden bağımsız olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Kullanılan ahşap tonlarının birbirine yakın olması önemli. Kumaş dokuları mekanda çeşitlilik yaratmak açısından birbirinden farklı olabilir ama renk tonları birbiriyle uyumlu olmalı. Mekana renk katmak için bazı durumlarda salon takımında kullanılan tonun kontrast tonlarını sandalyelerde ya da aksesuarlarda kullanmak yerinde bir tercih olabilir.

Daha fazla model ve renkte yemek odası takımını şimdi Divanse.com’da keşfet!

Ev Dekorasyonunuz Hakkında Destek Alabilmek İçin WhatsApp Butonuna Tıklayın.